+38 (067) 984 21 14
м. Київ, вул. Коновальця 36в
Сало – популярний продукт!

Сало – популярний продукт!

В Україні сало – культовий продукт, національна страва. Воно частий гість на святах та у повсякденному раціоні. І не дивно – сало не просто смачне, воно ще й корисне!

І це знає увесь світ, ну майже.


Важко сказати, коли цей цінний поживний продукт почали використовувати як їжу. Відомо, що людина одомашнила свиню приблизно 10 000 років до н. е в Центральній Азії. Звідти тварина потрапила в Китай, а потім у Європу та Африку.

Розводити свиней виявилося нескладно, до того ж, можна було їсти не тільки м’ясо, а й жир тварин. Причому використовували й підшкірне сало, і внутрішній жир, і м’ясо з прожилками жиру. Підшкірне сало з підчеревини можна варити, солити, коптити, додавати в ковбаси і сосиски. Внутрішній жир розтоплювали і використовували для смаження і випічки.

 

Італійці називають сало –  лардо, заготовляють його в Тоскані і на півночі країни. Засолюють його з розмаринчиком і травами. Традиція заготовлювати сало збереглася в Італії з часів Стародавнього Риму. Римляни називали сало петасо (petaso) і їли його з інжиром.

Французи також використовували сало в стравах ще багато століть тому.

У Середні віки шматок хліба з салом, яке французи називають лард, був цілком звичайною закускою. Сьогодні сало додають в супи, страви з птиці і кролика, ним змащують млинці-крепи тощо.

Сало широко використовували і в середньовічній англійській кухні. Наприклад, при приготуванні різдвяного пудингу за традиційним рецептом. Але в Англії, як і в США, велику любов завоював бекон – м’ясо, пронизане шарами сала. Без бекону важко уявити і традиційний англійський сніданок.

Якщо в Україні  складено безліч кумедних історій і висловів про сало, в Англії вони стосуються бекону. Наприклад, існує вислів bring home the bacon. У буквальному перекладі це означає «принести додому бекон». Пов’язане воно зі звичаєм, який виник в XII столітті в британському містечку Данмоу, для зміцнення шлюбних уз.


Смакуйте сало разом з цибулею, часником або перцем. Це дуже смачно та корисно !

 18/06/2017
 (61 переглядів)
subscribe

Підписатися на новини, щоб першим дізнаватися про нові надходження, та спеціальні пропозиції

Еко-Поплавок Фермерські продукти © 2017