+38 (067) 984 21 14
м. Київ, вул. Коновальця, 36в
+38 (066) 293 97 63
м. Київ, вул. Світла, 3 Д

МІФИ В КУЛІНАРІЇ

Стейк не можна солити перед смаженням

Вважається, що в такому випадку сіль витягне з м’яса всю вологу, і в кінці він виявиться сухим. Насправді ж, сіль витягує з м’яса далеко не всі соки. А, по-друге, вона розчиняється на поверхні вологи, яка в процесі приготування вбирається назад в м’ясо, що, врешті-решт, робить його більш соковитим.

Усередині недожареного м’яса залишається кров

Абсолютна нісенітниця! Вся кров витікає з забитої тварини ще на м’ясокомбінаті, а якщо забій було проведено не за правилами, на шматках залишаться очевидні згустки.
Насправді, з м’яса випливає сік, який знаходиться в м’язовій тканині всіх ссавців. Якщо м’ясо готувати довго при температурі понад 60 градусів, він стане прозорим. При цьому прямий зв’язок між кольором соку, що випливає з м’яса, і його кулінарної готовністю відсутня.

Мед не можна піддавати термообробці

Вважається, що якщо нагріти мед, він стане шкідливим для вживання. Цей міф легко розвіяти. За старих часів мед завжди нагрівали! А речовина, що утворюється в меді при нагріванні, і яке якраз і вважають шкідливим для людини, по-перше, міститься, крім іншого, в каві, варенні і кока-колі, а, по-друге, людина безпечно для себе може приймати 2 мг цієї речовини на 1 кг ваги на добу.

Жирне псує фігуру

Неправда. Перший і головний ворог фігури – швидкі вуглеводи, тобто, солодке і борошняне. А якісні жири якраз дуже корисні і вкрай необхідні організму. У розумних межах, зрозуміло.

Прострочений продукт – негайно на смітник!

По-перше, не всі продукти, на яких вказано термін придатності, насправді такими є. Зокрема, мед і вино, взагалі, зберігаються століттями. Навіщо, в такому випадку, на етикетках вказують кінцевий термін реалізації, запитаєте ви? Пояснення просте: ці правила диктує ринок, а виробники часто перестраховуються, вказуючи свідомо менший термін зберігання, тому більшу частину продуктів з незначно вичерпаним терміном придатності можна спокійно вживати в їжу.

Еко-Поплавок Фермерські продукти © 2021