+38 (067) 984 21 14
м. Київ, вул. Коновальця, 36в
+38 (066) 293 97 63
м. Київ, вул. Світла, 3 Д

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СМАКИ ЛЮДИНИ

Близько 15-25% людей у світі сміливо можна називати «супердегустаторами», тобто у них вкрай чутливий смак і більше смакових рецепторів.
Всі чисті смаки відчуваються людиною абсолютно однаково. Це означає, що не можна говорити про декілька видів солодкого смаку. За смаком якраз існує один солодкий смак, який, втім, може відрізнятися за інтенсивністю: бути більш яскравим, насиченим або блідим. Аналогічно справа йде і з іншими смаками.
Смакові рецептори найбільш чутливі в межах 20-38 градусів. Якщо ж охолодити язик, наприклад, льодом, то смак солодкої їжі можна вже не відчути або він може істотно змінитися.
Хороший смак формується ще в утробі. Так, вчені встановили, що смак деяких продуктів передається не тільки через материнське молоко, але і через амніотичну рідину, поки дитина перебуває в животі у мами.
Американські вчені провели дослідження, яке встановило залежність смакових пристрастей від віку та статі людини. Так, дівчата в більшості своїй вважають за краще солодощі, фрукти, овочі. А хлопчики ж, навпаки, люблять рибу, м’ясо, птицю і в більшості своїй байдужі до шоколаду.
Смак печива в 11 разів найкраще розкривається, якщо його запивати молочними напоями. А от кава, навпаки, «вбиває» всі інші відчуття. Тому якщо ви хочете в повній мірі насолодитися своїм десертом, краще вибирати правильні напої та вживати каву окремо від іншої їжі.

Еко-Поплавок Фермерські продукти © 2022