+38 (067) 984 21 14
м. Київ, вул. Коновальця, 36в
+38 (066) 293 97 63
м. Київ, вул. Світла, 3 Д

А ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО ВПЛИВАЄ НА НАШІ СМАКОВІ ВПОДОБАННЯ?!

  • Ціна страви
Чим дорожче коштує їжа, тим смачніше вона здається. Так, наприклад, якщо ви вип’єте 2 келихи різного вина, а потім дізнаєтеся вартість обох, то, швидше за все, перевагу віддасте тому напою, який коштує дорожче.
Вся справа в тому, що ми звикли вважати, що дорого – значить якісно. Саме ця психологічна установка впливає на ваші смакові рецептори.
  • Упаковка продуктів
Не дарма дизайнери так мучаться над упаковкою продуктів.
Вона не тільки сприяє збільшенню продажів, але і робить їжу смачнішою для споживача. Так, наприклад, продукт з написом «Екологічно чистий» буде для нас приємніше на смак, ніж той, на якому не вказано корисні властивості.
  • Колір посуду
Колір посуду здатний вплинути на смак їжі і напоїв, які ми вживаємо.
  • Аромат їжі
Аромат їжі впливає на наші нюхові рецептори, тому їжа з приємним для нас запахом стає більш бажаною. Крім того, апетитний запах страв сприяє більш глибокому насиченню.
  • Настрій
Смак їжі може мінятися залежно від настрою. Рівень серотоніну і норадреналіну впливає на сприйняття солодкого, солоного і гіркого смаку. Саме гормони змушують нас налягати на солодке в ті моменти, коли наш душевний стан залишає бажати кращого. Крім того, гормони відповідальні і за зниження смакових відчуттів, тому багатьом людям, що знаходяться в депресії, їжа здається прісною.
  • Оточення
На страву може також вплинути місце, де ми їмо, і навіть стереотипи, які нам відомі: кращий круасан готують у Франції, хачапурі – в Грузії, а бургер – в Америці. І навіть якщо в кав’ярні біля вашого будинку випічка нітрохи не гірше, ніж в самому Парижі, смачніше вона вам здасться якраз за кордоном.

Еко-Поплавок Фермерські продукти © 2022