+38 (067) 984 21 14
м. Київ, вул. Коновальця 36в
10 надзвичайних фактів про звичайний сир!!!

10 надзвичайних фактів про звичайний сир!!!

1. Це складно уявити, але в Англії щороку проводиться змагання з катання сиру.

2. Саме голландці одні з перших пішли шляхом комерції і почали виробляти великі кола твердого сиру в XIV столітті. І до нашого часу сир є одним з важливих продуктів харчування.


3. Королеві Англії – Вікторії (1837-1901) в якості весільного подарунку презентували величезне колесо сиру Чеддер, вагою трохи більше 500 кг!!!

4. Пармезан – це найбільш відомий у світі італійський сир, його називають королем сирів, або сиром королів.

 5. Під час приготування сиру, рух бактерій в ньому породжує газ. Коли газ вивільняється, газові бульбашки утворюють дірки в сирі. Фахівці дали їм назву – «очі».

6. Для приготування тільки 1 кг сиру, потрібно близько 10 літрів коров’ячого або козячого молока. Але сир готується не тільки з молока: є сири, приготовані з сої, гороху, і навіть з печінки теляти або свині, сметани та, не дивуйтеся, з цукру з льодом!

7. Сліди наявності сиру були виявлені в єгипетських пірамідах часів першої династії (3000-2800 до н. е.). Давньогрецький поет Гомер писав про те, як виготовляли сири в Одиссеї. Сир був вагомим продуктом в торгівлі у стародавніх греків і римлян.


8. До складу сиру Чеддер вже більше, ніж 200 років додаються насіння аннато (маленьке дерево, родом з тропічних областей американського континенту). Ще для надання кольору сирам використовують морквяний сік і екстракт пелюсток календули.

9. У деяких народів Кавказу, в окремих регіонах, сир має сильний запах. Вважають, що він є засобом, що збуджує. Зважаючи на це, він обов’язково присутній на весільному столі.


10. Турофіл — людина, яка шалено любить сир (таким одержимим був персонаж мультфільму «Чіп і Дейл» — Рокфор).

 15/06/2017
 (103 переглядів)
subscribe

Підписатися на новини, щоб першим дізнаватися про нові надходження, та спеціальні пропозиції

Еко-Поплавок Фермерські продукти © 2017